17.06.2024.

ПОСЕТА ВРТИЋУ МАЛИ ПРИНЦ- УЧИМО ЈЕДНИ ОД ДРУГИХ

Да могу већи ђаци да уче од мањих увидели смо и у среду, 12. јуна, када смо ишли у посету вртићу „Мали принц“.

Наиме, на позив психолога вртића, Весне Милинковић, ученици II/2ишли су са учитељицама Бранком Граховац и Катарином Болта у посету средњој групи и васпитачицама Сањи и Зорици. У посету са нама су ишле и педагог Јелена, као и дефектолог Јована.

Заједничка тема нам је била рециклажа. Деца вртића укључена су у пројекат о рециклажи, који вртић реализује у сарадњи са Градским комуналним предузећем „Градска чистоћа“. Ми у школи се опет, бавимо рециклажом као темом у оквиру премета Свет око нас. Данас су нас „малци“ у вртићу одушевили јер уче на основу искуства: показали су нам како се рециклира папир, како праве компост, да ли постоје кесе које се у природи разграђују. Добили смо и поклончиће у виду беџева за знаком за рециклажу. Ми смо им на поклон донели плакат који су правиле ученице Анастасиа Митровић и Дуња Милинковић.

Посету смо завршили игром у дворишту вртића, која је неку децу вратила у дане када су ту проводила своје безбрижне дане.

Вратили смо се у школу задовољни и одлучни да позив у посету, свакако узвратимо.

Бранка Граховац,

одељењски старешина II/2