У друге школе се иде, а Соња се воли!

ИСТАКНУТЕ ВЕЗЕ

Прича o нашој школи

Школа је почела са радом 01.09.1957. године. Формирана је тако што су деца уписана у свих осам разреда, а дошла су из шест школа из окружења. Пројектована је за 24 одељења, капацитета 800 ученика, са специјализованим кабинетима за техничко образовање, биологију, физику, хемију и музичку културу, са салом за физичко васпитање, спортским теренима и игралиштима за децу, као и зеленим површинама око школе. Школска зграда је грађена по нордијском пројекту. Изолована је од буке, са девет излаза и улаза у зграду, што је омогућавало несметано кретање ученика.

Савезни завод за школска и просветна питања је од свих београдских школа одабрао нашу школу и од 08.07.1959. године школа постаје огледна. Завод је преузео стручни и педагошки надзор над школом уз ангажовање својих и спољних сарадника.

Добродошли на нашу интернет презентацију!