08.06.2017.

Златни виолински кључ за наставницу Ану

Пријатељи деце Београда и општинска удружења Пријатеља деце 8.06.2017.,у простору Свечане сале Скупштине града Београда, организовали су свечаност поводом доделе награда и признања талентованим ученицама, који су освојили прве три награде на републичким и међународним такмичењима из различитих области дечјег стваралаштва. Тако су награде добила деца предшколског узраста, основних и средњих школа за освојена места на 57. Републичком такмичењу рецитатора у Ваљеву, добитници диплома са Међународне ликовне изложбе графике у Скопљу, награђени учесници 17. Фестивала кратких драмских форми-меморијал "Драгослав Симић", за луткарске представе и награђени учесници 32. Фестивала позоришних игара деце и младих Београда. Покровитељ програма је била Градска управа Града Београда - Секретаријат за спорт и омладину.

Посебно признање "Златни виолински кључ", додељено је наставницима музичке културе основних школа у Београду за постигнуте резултате на градском такмичењу и промоцију "Дечјих музичких свечаности Београда", ДЕМУС, у периоду од 2013. до 2017. године. Међу 28 награђених наставника музичке културе, нашој Ани Маглици је првој уручена награда, златни виолински кључ, за изузетан педагошки рад са децом и освојена места на такмичењима. С обзиром да је признање додељено наставницима музичке културе за период од четири године, тим више је успех младе наставнице на замени већи, јер је Ана то постигла за период од нешто више од годину дана рада у нашој школи.

Колеге, ученици и њихови родитељи честитају Ани Маглици од срца овако значајан успех на почетку наставничке каријере.

Слике погледајте ОВДЕ