12.06.2017.

На отварању сензорног врта

На позив др Стевана Несторова, заменика дирекора ОШ "Радивој Поповић", ученици наше школе су учествовали у свечаној приредби поводом отварања сензорног врта. Учитељице 1-4, Бојана Билић и Сандра Богдановић, повеле су своје одељење да присуствују овом лепом догађају. Захваљујући труду запослених и донатора, у дворишту школе је ограђен простор на коме су засеђене разне биљке: ароматичне и лековите биљке, међу којима су и драгољуб, лаванда, рузмарин, босиљак, затим, жбунасто воће, паприка, лук, парадајз и др. Планирано је да деца негују ове биљке, да их сеју и саде својим рукама, да их окопавају, плеве и заливају. Намера је да се деца релаксирају у раду са земљом и биљкама. Посебна атракција деци је био хотел за бубе. Додатно уживање пружају и нове фонтане, од којих је једна била спремна за свечано отварање. Изградили су је вредни домари школе.

У приредби су учествовали: Катарина и Василије Глушица. Катарина, ученица 6-1 певала је изворну народну песму "Жубор вода жуборила", а Василије, ученик 5-3 је на саксофону свирао мелодије из цртаног филма "Пинк Пантер" и серије "Поаро". Поред њих, Мина Јовановић и Дијана Драгосављевић, ученице одељења 5-3 отпевале су песму "Има један цветак жути", док је Дијана и свирала на флаути.

Деца су на крају приредбе уживала у међусобном дружењу и оброку Happy Meal McDonaldsa.

Слике погледајте ОВДЕ