16.06.2017.

Кругом двојке

У организацији Центра за добровољни рад и помоћ деци "ДУГА", у петак поподне 16.06.2017. 18 ученика, узраста од 3-7 разреда, заједно са педагогом школе, волонтером Ксенијом Пејић и два родитеља, кренули су у омиљену шетњу Кнез Михаиловом улицом. Пажњу им је привукао улични луткар и његова лутка музичар, али и лепе фонтане, излози, сладолед ...

На почетној трамвајској станици код Зоолошког врта, ученици су се укрцали у трамвај, који сваког петка у термину од 19-20,00 часова има ванредне вожње. Туристички савез Београда у ванредним трамвајским вожњама градом, ангажује специјалне водиче који посетиоцима причају веома занимљиве приче о нашем граду. Ученици су чули занимљиве приче о Зоолошком врту, који је до почетка Другог светског ратабио дупло већи него сада, о Француској амбасади пролазивши поред зграде. Наш водич Александар је деци испричао занимљивости о Савамали, о значају пристаништа за трговину са Земуном, који је некада био у саставу Аустроугарске. Питао је децу, ко зна да прочита годину изградње Београдске железничке станице, која је написана римским бројевима. Наравно да су ђаци знали да прочитају римски број, зашто су добили похвалу водича. Ученици су сазнали порекло назива делова града, а сада београдских општина, Палилула и Дорћол. Ученици су имали прилику и да виде најстарију кућу у Београду која се налази у улици Цара Душана број 10. Зграда се налази под заштитом државе као споменик културе. Градња најстарије сачуване зграде у Београду, урађене у барокном стилу, завршена је 1727. године. Данас се испред куће налази трамвајска станица.

За 60 минута вожње трамвајем, ученици су научили много о историји свог града.

Слике погледајте ОВДЕ