04.10.2017.

Дан отворених врата у Градској оптшини Земун

Поводом одржавања овогодишње Дечје недеље под називом „Градимо мостове међу генерацијама – за радост сваког дететаˮ, у среду 4. октобра, нас је угостио Марко Јанковић, секретар Скупштине Градске општине Земун. Планирана програмска активност за овај дан под називом „Дан отворених врата” подразумева посету и пријем деце у локалним установама са циљем да се размене искуства и знања. Директан сусрет деце са представницима локалне заједнице има за циљ да подстакне ученике да постављају питања, изнесу своје мишљење и предлоге како би се унапредио њихов положај.

Удружење „Пријатељи деце Земуна”, заједно са предшколцима из вртића „Цврчак”, ђацима из школа: „Вељко Рамадановић”, „Сава Јовановић Сирогојно” и „Соња Маринковић” посетили су Градксу општину и тим поводом спремили програм. Присутнима се обратио и извршни директор ПДЗ-а Милан Илијин Мицко.

Ученици наше школе из одељења 2/4: Олга Павловић, Ања Кадић, Алекса Марковић, Немања Гајић и Урош Бајић су ишли у пратњи своје учитељице Бојане Билић и учитељице руководица Дечјег савеза Вање Кљутић. Ученици су са својом учитељицом припремили рецитацију песме коју су написали заједничким трудом, а која најбоље приказује како се граде мостови међу генерацијама.

Овим поводом су спремљене и поруке ученика за Дечји савез које су ученици припремали у продуженом боравку првог и другог разреда.

Ученике је након припремљеног програма чекало слатко послужење: чоколадице и сок.

Репортажа на сајту Студиа Б: studiob.rs/decija-nedelja-u-zemunu/

Репортажа на сајту Градске општине Земун: zemun.rs/decija-nedelja-u-zemunu-3/

Песму можете погледати овде.

Слике можете погледати овде.