08.10.2017.

Дечја недеља у нашој школи

Дечја недеља (од 2. до 8. октобра) је и ове године традиционално обележена у нашој школи, овај пут под називом „Градимо мостове међу генерацијама – за радост сваког дететаˮ.

Ученици млађе смене су учествовали у разним активностима и на тај начин су одговарајућим програмом обележили ову недељу у нашој школи.

Ђаци првог и другог разреда су са својим учитељицама из боравка припремили поруке на задате теме за Дечји савез.

Ученици су једни друге обрадовали лепим писмима са порукама и цртежима па су тако учионице украсиле табле пријатељства.

Многи су размишљали ко им целе недеље шаље занимљиве поруке, поклончиће, цртеже, слаткише и сл., а неки су успели и да одгонетну ко им је био тајанствени пријатељ. Несебичним међусобним даровањем драгим изненађењима, ђаци су оплеменили односе у свом одељењу.

Ученици су показали своје знање у игри „Занимљива географија”, али и стрпљење за „Не љути се човече”.

Пажња је била посвећена и упознавању са Конвенцијом о правима детета. Ученици треба да се залажу за остваривање својих права али исто тако могу да допринесу поштовању права друге деце.

Док су спретне руке кредама улепшавале школско двориште, на терену се озбиљно играо фудбал. Најмлађи ђаци су показали спортски дух и „фер плеј“.

Неки су имали прилику да победе страх од јавног наступа, показавши како се храбро рецитује пред публиком, а потом и у првом разговору са новинарима.

Свој таленат су ученици показали и у цртању, па су се радови за ликовни конкурс само низали.

Слике можете погледати овде.