29.11.2017.

Чиста петица за здраве зубе

Доктор Васић, школски стоматолог, током новембра је обавио превентивни стоматолошки преглед ученика старије смене. Ученици осмог разреда су имали преглед 13.11.2017., а ученици седмог разреда 27.11.2017. године. Др Васић и медицинска сестра посетили су школу 29.11.2017. и обавили преглед ученика петог и шестог разреда. Планирано је да се стоматолошки преглед ученика трећег и четвртог разреда обави 11. децембра, а ученика првог и другог разреда, 13. децембра.

Доктор Васић је веома задовољан резултатима прегледа ученика старије смене. Констатовао је да највећи број ученика има здраве зубе, да воде рачуна о оралној хигијени и да деца исправљају ортодонске аномалије.

Препорука школског стоматолога је да деца и даље редовно одржавају оралну хигијену и посећују одабраног лекара.

Поносни смо на здравствену културу наших ученика и похваљујемо све оне који су учествовали у њеном формирању, родитеље, васпитаче и наставнике. Посебно похваљујемо маме које сматрамо најутицајнијими најзаслужнијим особама за овај велики успех.