22.12.2017.

На новогодишњој приредби у ОШ „Радивој Поповић“

Ученици наше школе већ девету годину учествују на инклузивној приредби у ОШ „Радивој Поповић“ под називом „Деца деци за Нову годину, да нас сви чују!“. Приредба је одржана у петак 22.12.2017. године. Ученике су на приредбу водилe Сања Ковачевић, школски полицајац и Олга Брдар, педагог школе. Од прошле године у организацију приредбе укључио се и Центар за добровољни рад и помоћ деци „Дуга“, који је заједно са школом домаћина окупио учеснике приредбе, али и обезбедио спонзоре и припремио послужење за децу након завршене приредбе. Компанија „DM“, као друштвено одговорна фирма обезбедила је свим учесницима приредбе пакетиће са козметичким производима.

Водитељи приредбе су биле ученице наше школе, Александра Нађ и Марија Вуковић из 7-2, које су биле и аутори конферансе приредбе. Ученици наше школе су свирали, певали, плесали и глумили. Приредбу је отворила Александра Нађ отпевавши песму „Не ругај се!“ и део текста пропратила тумачењем на знаковном језику. Затим се присутној деци, наставницима, родитељима и другим гостима, обратио господин Жељко Покрајац, директор ОШ „Радивој Поповић“, који је изразио задовољство што је његова школа домаћин деци из ОШ „Бранко Пешић“, „Средње занатске школе“, Балетске школе „Adagio“, ОШ Соња Маринковић“ и ПУ „Повратак природи“. Пожелео је деци лепу забаву и честитао им је срећну и успешну Нову годину. Др Радмила Гашић, председник организације „Дуга", присутне је кратко упознала са основном делатношћу организације "Дуга" и пожелела присутној деци да уживају у програму који су припремили њихови вршњаци . Након говора званичника, водитељке приредбе су вешто укључиле децу у новогодишњу бајку. Публика је уживала у садржајном програму у коме су надахнути учесници показали све своје вештине. Тачке су се смењивале једна за другом и на крају програма им се топлим речима обратила представница Компаније „DM“, која је била искрено затечена умећима учесника програма и поделила им новогодишње пакетиће.

Након завршене приредбе, деца су имала послужење, које је за њих припремио "Центар Дуга" и школа домаћин.

Слике можете погледати ОВДЕ

Програм можете погледати ОВДЕ