26.12.2017.

Посетио нас је Данила Сердњев

Наша школа је у јуну 2014. године отпочела сарадњу са међународном студентском организацијом AIESEC на реализацији пројекта „Enter your future“ - „Покрени своју будућност“. За ученике основних школа Пројекат је реализован за време летњег распуста, током јула и августа месеца 2014. године. Циљ пројекта, намењен ученицима основних школа, био је да инострани студенти који су се јавили на AIESEC-ов конкурс, буду водитељи радионица на којима би се ученици упознали са језиком и културом земаља из којих долазе. С друге стране, ученици су имали прилику да у непосредном контакту, вежбајући комуникацију на страним језицима, развијају сопствене компетенције, стекну нова знања и обогате лично искуство. У нашој школи су били распоређени студенти на размени из Русије, Данила Середњев, сада мастер ИТ инжењер из Москве и Влад Матјушонок, из Сибира, сада запослен у консултантској фирми као стручњак из области економије. Данила и Влад су били водитељи језичких радионица у нашој школи у периоду од 3. јула до 7. августа 2014. године. Студенте је на радионицама пратила Милица Јанковић, координатор AIESEC организације. Одржано је 15 двосатних језичких радионица у којима је учествовало 38 ученика старијих разреда, средњошколаца и студената, бивших ученика наше школе, међу којима и 3 ученика ОШ „Горња Варош“, као и 6 наставника.

Након три ипо године, школу је на нашу велику радост, посетио Данила Сердњев, који је дошао у Београд да прослави новогодишње празнике на позив својих српских пријатеља. У сагласност Сање Недељковић, наставнице руског језика, Данила је као гост предавач, 26.12.2017. одржао час презентације Русије групи ученика VIII разреда који уче руски језик. Данила је у мултимедијалној презентацији обраћајући се ученицима на руском и енглеском језику, укратко представио своју земљу, њене географске карактеристике, симболе државности, велике градове, познате зграде, обичаје везане за обележавање Нове године у Русији.

Одговарао је на питања ученика који су са великим интересовањем пратили предавање.

Слике можете погледати ОВДЕ