31.03.2018.

Продајна изложба ускршњих медењака на Кеју

У организацији Центра за добровољни рад и помоћ деци "Дуга", у суботу 31.03.2018., осам ученика четвртог, петог и седмог разреда, учествовало је у продаји ускршњих медењака на Земунском кеју. Током претходне две недеље, двадесетак ученика наше школе је заједно са вршњацима из ОШ "Радивој Поповић", декорисало медењаке на веома оригиналан и само деци својствен начин . Продаја се одвијала поред табле са азбуком знаковног језика, јер су наши другари из ОШ "Радивој Поповић" били оправдано одсутни. Већина ученика школе је у интернатском смештају, па су због ускршњег распуста одпутовали својим кућама. Табла је симболизовала нашу заједничку акцију, која је имала циљ да ученици уживају у заједничком раду, стекну неке практичне вештине и да буду награђени заједничким излетом у Бојчинску шуму у мају месецу. С обзиром да се продаја одвијала на верски празник Врбицу, и поред непријатног ветра, на Кеју је било много пролазника са децом. Наши ученици су им љубазно нудили лепо упаковане медењаке и показали се као веома способни продавци. На велику дечју радост, за сат ипо времена, продало се преко 160 медењака. Задовољни успешно обављеним послом, деца су осмишљавала планове за наредне сличне акције и унапред се радују предстојећем заједничком излету.

Слике можете погледати овде.