11.04.2018.

Учешће на изложби Делис

У среду 28. марта у 13 часова, у простору Уметничке галерије "Стара капетанија", отварена је изложба ДЕЛИС, Дечјег ликовног стваралаштва, која је трајала до 11. априла.

На изложби су презентовани одабрани радови ученика основних школа,општине Земун, насталих на часовима наставе ликовне културе. Радови су урађени различитим техникама: мозаик, графика, темпера, вајарски радови, цртежи.

Највећи успех постигла је Aлександра Ступар, ученица 8-3, која је добила награду за акварел . Ученици чији су радови такође изложени су: Мила Зорић 5-2 , Тадија Јосиповић 7-3, Марија Димитријевић 5-3, Анђела Савић 8-1, Ања Марковић 5-1, Кадић Мина 7-1, Тара Поспишил 5-2, Ања Којић 5-1. Изложени радови су у техникама цртеж, фротаж, акварел, гваш и пастел.