10.05.2018.

На трећој радионици учења знаковног језика

На велико задовољство наших најмлађих ученика, у четвртак 10.05.2018., одржана је трећа инклузивна радионица учења знаковног језика. У госте нам је дошло четири ученика ОШ "Радивој Поповић", у пратњи дефектолога Данијеле Мердовић, којима се придружило 25 ученика првог и другог разреда из боравка. У вођењу радионице, наставници Данијели је помогла Дуња Попов, ученица седмог разреда ОШ "Радивој Поповић". Дуња је преслишала наше ђаке слова знаковне азбуке, поновили су лична имена, називе боја, дана у недељи, називе школских предмета итд. Деца су на знаковном језику научила имена животиња, основне конверзацијске фразе, као: "Како си? Ја сам добро, а ти?"

У другом делу радионице ученици су цртали и бојили одабрана слова знаковне азбуке, најчешће правећи отиске својих прстића и означавали их штампаним ћириличним словима. С обзиром да на пано нисмо могли да поставимо сва слова, на следећој радионици ћемо поставити остатак радова. Следећа радионица ће се одржати 24. маја у 13,30 часова и трајаће сат времена.

Снимак можете погледати ОВДЕ

Снимак 2 можете погледати ОВДЕ