10.10.2018.

И даље скупљамо чепове

У школској 2017/18. години ученици и запослени наше школе, као и грађани и институције из околине, прикупили су укупно 568 килограма пластичних чепова. Задовољство нам је да приметимо да сваке године долазе генерације првака са већ стеченом навиком из својих вртића, да прикупљају чепове. И остали ученици их редовно доносе и повремено подсећају да је време да се испразне кутије за одлагање чепова. Захвални смо родитељу наших ученика, Владимиру Календаровићу и организацији „Fedex“ која нам је две године помагала у редовном одношењу чепова. Од ове школске године, на наш позив, чепове нам поново односи Зоран Мaртинов, председник Удружења параплегичара и квадриплегичара из Зрењанина, њиховим службеним возилом. Од почетка школске године до сада, прикупљено је укупно 90 килограма.

Подсећамо да се наша школа укључила у акцију „Чеп за хендикеп!“ у марту 2015. године, када смо се одазвали позиву ученика и наставника ОШ „Франце Прешерн“ из Раковице, да прикупљањем чепова помогнемо Ани Јанковић, њиховој бившој ученици, у циљу набавке гусенице за њена инвалидска колица.