7.11.2018.

Програм Црвеног крста у трећем разреду

Ове школске године Црвени крст Земуна спроводи едукацију ученика трећег разреда основних школа под називом „Смањење ризика и ублажавање последица од елементарних непогода и других опасности“. Програм предвиђа два сусрета активиста Црвеног крста са ученицима трећег разреда.

Први део програма реализован је 7.11.2018. у сва четири одељења. Гост предавач, активиста Црвеног крста Земуна, Слободанка Зелић, виша медицинска сестра, представила је ученицима презентацију под називом: “Позив хитним службама, породичи план евакуације и комуникације“. У интерактивном разговору са ученицима предавач је упознала децу са програмом. Разговарала је са децом о врстама природних катастрофа и другим опасностима, о начинима на која деца могу да реагују. Поновили су важне бројеве телефона надлежних установа које могу да позову у случајевима хитног обавештавања о саобраћајним несрећама, пожарима, поплавама, клизиштима, ерупцијама вулкана, торнадима, одронима и других природним катастрофама. Слободанка Зелић је указала деци на који начин би требало да комуницирају са дежурним службеницима хитне помоћи, полицијских станица, ватрогасних друштава и др., да никако не паниче, да остану прибрани, да се представе службеном лицу, да кратко опишу шта седогодило, тачно место несреће, да наведу да ли има повређених, да у случају потребе оставе свој број телефона.Неколицина ученика је демонстрирала комуникацију са надлежним установама.

У другом делу, предавач је ученицима показала пример хитне евакуације из станова у случају непосредне опасности, бирајући најкраћи пут, као и неопходне ствари за првих неколико дана избивања из куће, а то су: батеријска лампа, ћебе, вода, конзервисана храна, лекови ...

У другом делу програма, који ће се по договору реализовати током ове школске године, ученици сва четири одељења трећег разредаимаће заједничку радионицу у трајању од 60 минута у сали за физичко или у школском дворишту.

Слике погледајете у галерији