13.11.2018.

Недеља љубазности и толеранције

Да ситнице могу улепшати тренутак, доказ су и активности реализоване са ученицима 1-3 поводом Светског дана љубазности 13 новембра. За ситнице овога пута изабрали смо четири чаробне речи: МОЛИМ, ХВАЛА, ИЗВИНИ, ИЗВОЛИТЕ. Након разговора са ученицима шта за њих представља толеранција, а са циљем упознавања властитих позитивних особина и уважавања личности других, ученици су кроз радове приказали ситуације у којима употребљавамо горе наведене чаробне речи.

Три дана касније, поводом Светског дана толеранције 16 новембра, организована је радионица са ученицима 1-3 и 2-2 на тему толеранције и поштовања различитости међу људима. Ученици су износили своја знања о појму толеранције. Своје асоцијације везане за овај појам записивали су на папирима у боји, а затим су исти презентовани на табли. У оквиру ове радионице ученици су радећи у пару, остављали отисак своје руке на папиру и речима покушавали да објасне шта је за њих толеранција.

Ова два дана у свом одељењу, обележили су и ђаци 2-1. Шарене папире на којима су они исписивали своје виђење ова два појма, оставили смо да закачени штипаљкицама буду подсетник на поштовање и за сваки наредни дан који следи. Обележавајући ове датуме, ученици су се подсетили да је важно уважавати туђе мишљење, туђа осећања као и да је неопходно да поштујемо, прихватамо и уважавамо различитости међуљудима.

Слике погледајете у галерији