25.11.2018.

У свету шаха

Ученице наше школе, Ђуричић Ема и Михаиловић Селена, поред тога што су изузетне ученице, нижу успехе и на шаховској табли. Већ трећу годину постижу изузетне резултате на свим турнирима. Обе су прошле школске године одличном игром стекле пласман на Рерпубличко такмичење где су се окушали најбољи шахисти међу основцима из целе Србије. Радо се одазивају позивима како за појединачна првенства, тако и као чланови екипе. Играју као представнице наше школе, а и школе шаха коју редовно похађају већ дуже време.

Недавно је одигран Шаховски турнир „ ОСАМ БЕОГРАДСКИХ ОПШТИНА“ у ОШ „Војвода Мишић“ у организацији ШК „ Делфин“ . Такмичило се 8 екипа. Чланови екипе Земуна су поред осталих биле и Селена и Ема. Два дечака су отказала учешће тако да се екипа Земуна херојски борила у непотпуном саставу и успела да освоји друго место и сребрну медаљу. Селена је победила свих седам партија, а Емина партија је са директним конкурентом, Новим Београдом, одлучивала о 2. или 4. месту и Ема је ремијем донела победу екипи. Заслужују све честитке!