17.4.2019.

Oпшинско такмичење из ликовне културе

Такмичења деце талентоване за ликовну уметност нису баш тако честа, као у другим предметима. Најзначајније је такмичење ДЕЛИС који већ 25 година окупља младе таленте и промовише дечје ликовно стваралаштво основних школа Земуна.Велики допринос организацији такмичења у области ликовне уметности дала је ОШ „Сутјеска“, која је од прошле школске године покренула иницијативу да се ученици основних школа Земуна такмиче на нивоу Општине. Прошле године се позиву одазвало 11 школа, док је ове године,број школа учесница био већи.

Општинско такмичење је организовао Актив наставника ликовне културе 16.04.2019. у простору ОШ „Сутјеска“ у термину 14-16,00 часова. По пропозицијама такмичења из пријављених школа, учествовала су по два ученика V–VIII разреда. Тема је била: Животиња, а ликовне технике: вајање пластелином или глином, цртање графитном оловком и сликање темпером. Чланови стручног жириа су били: Милица Михаиловић, мастер историчар уметности, Љубица Станковић, професор ликовне културе у пензији и Миланка Алексић, наставник разредне наставе. На такмичењу је учествовао 41 ученик из тринаест земунских основних школа, који су дошли у пратњи својих наставника ликовне културе. Оно што је било интересантно је да су радна места учесника била означена именима великих домаћих и светских сликара, попут Надежде Петровић, Милене Павловић Барили, Саве Шумановића, Паје Јовановића, Љубе Поповића, Рафаела, Леонарда да Вичија и других.

Нашу школу су представљале ученице: Дијана Драгосављевић из VII-3 и Теодора Томић из VIII-1. Дијана је освојила 2. место на Општинском такмичењу за вајање фигурица лава и мајмуна, док се Теодора Томић представила сликањем темпером и добила захвалницу за учешће на такмичењу.

Љубазни домаћини су се потрудили да се и ученици и наставници осећају веома пријатно у простору ОШ „Сутјеска“. Радови учесника ће бити изложени у школској трпезарији две недеље, од понедељка 22-26. априла и недељу дана након Ускршњег распуста.