20.5.2019.

Учешће у Васкршњој литургији

Сваке године Невенка Филиповић, вероучитељица наше школе, у време Васкршњег поста поведе ученике и наставнике на свету литургију у цркву Свете Тројице. Током поста, средом и петком служе се посебне литургије, па смо учествовали у литургији молитвом „Оче наш“, клечањем и причешћивањем.

Од краја марта до Васкрса на светој литургији учествовало је 350 ученика наше школе.

26.3.2019. ишло је 52 ђака првог разреда са учитељицама Катарином Чеперковић-Ђилас и Светланом Алексић.

10.4.2019. ишло је 70 ђака четвртог разреда са учитељицама Миленом Поткоњак и Весном Вукмановић.

11.4.2019. ишло је 72 ђака трећег разреда са учитељима: Миром Пауновић, Ливијом Малеш и Миливојем Ђиласом.

17.4.2019. ишло је 123 ђака петог, шестог и осмог разреда са педагогом Олгом Брдар и наставницом Славицом Бабић.

20.4.2019. ишло је 33 ђака другог разреда са вероучитељем Миланом Илићем.

Ђаци седмог разреда на жалост, нису ишли због одласка на излет.

Желимо да истакнемо смерно понашање наших ученика у цркви, учешће у литургији молитвом "Оче наш", чије су речи громко изговарали, на понос своје вероучитељице.