7.10.2019.

Дечија пијаца

Пројекат ФинПис реализован је у нашој школи у току месеца септембра. Продајна изложба реализована је у оквиру манифестације Дечија пијаца која је одржана 28. септембра 2019. године у Земуну.

Ученици одељења IV-4 учествовали су у културном програму у организацији предузећа Градске пијаце. Ученици I-1, II-2 и III-4 одељења су на различитим радионицама припремили производе за продају. Ученици првог разреда припремили су јесење украсе, рамове за слике, магнете, обележиваче страница и сл. Ученици другог разреда израдили су накит, а ученици трећег разреда припремили су колаче.

Родитељи ученика су подржали акцију, помогли у изради производа, присуствовали самој продаји, помогли деци.

Ученици су учили како да продају производе, одреде цене, врате кусур, издају рачун за купљену робу.

Укупно је заређено 13000 динара. Целокупна сума ће, уз сагласност родитеља и ученика, бити уплаћена на рачун удружења Увек са децом које помаже деци оболелој од рака, која се лече на дечијем одељењу Института за онкологију и радиологију Србије.

Ученици су веома задовољни што су учествовали у пројекту, и посебно поносни што су на тај начин помогли болесној деци.

Слике погледајте у ГАЛЕРИЈИ

У друге школе се иде, а „Соња" се воли!

У друге школе се иде, а „Соња" се воли! Тако се може рећи и за друге градове, где год били Земун се воли. ,,Соњини“ ђаци су песмом представили своју школу на манифестацији Дечија пијаца у Земуну и том приликом показали шта мисле о свом родном месту и његовим становницима. Особине које су набрајали о својим комшијама , уз малу помоћ учитељица, претворили су у стихове. Ученици 4/4 Олга Павловић, Вук Алуга, Огњен Врањевац, Сара Раковић, Анђела Вукша, Николина Миливојевић, Ања Кадић и Алекса Марковић поносно су истакли име своје школе и старо име Земуна –Таурунум.

Толеранција међу људима је најважнија ствар!
Када се разумемо отклони се квар.
Комшије треба да се слажу и помажу.
Толерантни су били и наши преци,
па су ту врлину оставили и својој деци.

Аласи су чувени!
Дунав све приче рибара чува,
а мреже и чамци на обали реке
и мирис рибље чорбе што се кува.

Успешне у послу, спорту, науци, култури дала је ова мала варош,
а нове генерације даваће још.
Имена златног успеха има на хиљаде,
а њиховим стопама иду нове младе наде.

Радни и вредни- и у башти и у фабрици
и у школи мали ђаци.
Туђи рад поштују!
Свој рад унапређују!

Уметност од свега праве:
Од мале шкољке из Дунава,
од степеница којим шетају...Све је уметност што пишу или насликају!

Наследили смо културу и традицију.
То наслеђе чувамо за нову генерацију.
Записано је у књигама,чува се у срцима-
наслеђе предака славних из времена давних.

Учтиви и љубазни.
Манири у свим приликама присутни.
Примерени и културни.
Фини и насмејани.
Уче децу да учтивости стално треба да има
јер је тако лепше свима.

Маштовити и досетљиви.Посебни и препознатљиви.
Са обале Дунава ноћу звезде гледају,
дању снове остварују.
То није град из маште, то је наш Земун-
древни Таурунум!