4.11.2019.

Чувајући планету - чувамо себе

Вредни ученици 4-4 објединили су знања из предмета природа и друштво и чувари природе и покушали да пренесу њихов значај ван учионице. Уз сагласност родитеља , у пратњи учитељице,кренули су у шетњу у околини школе. Осмислили су кратке поруке са великим значењем којима су хтели да мотивишу пролазнике. У парку, на игралишту, на улици показали су да није тешко оставити чисто за собом. Највише су им сметале кесе које често лете свуда око нас па су нагласили појам рециклаже - рециклажа није гњаважа и рециклажа спашава планету. Чист ваздух не може без дрвећа па су посебно истакли да је дрво нада , да је ту и за нас и наше потомке ако га не исечемо. Мали чувари природе подсетили су одрасле да нам опстанак зависи од природе и завршили своју еколошку акцију уз игру баш тамо где је најлепше- у приоди.