16.11.2019.

Прославили смо Дан толеранције – 16. новембар

Поводом међународног празника, Дана толеранције, организована је специјална инклузивна радионица у којој је учествовало укупно 28 ученика. Поред 18 ученика наше школе, углавном ученика другог и трећег разреда, учествовали су и наши драги гости, пет ученика ОШ „Сава Јовановић Сирогојно“, који су дошли у пратњи дефектолога Наташе Петриновић и два ученика ОШ „Радивој Поповић“ са замеником директора школе, др Стеваном Несторовом.

После кратког разговора са децом шта за њих значи толеранција, педагог школе Олга Брдар најавила је тему радионице: Диносауруси и предавача, Луку Гламочлију, ученика 3-3. Лука је испричао интересантну причу о тим огромним страшним гуштерима, који су пре више од 60 милиона година нестали са наше планете. Упознао је другаре са основним карактеристикама типичних примерака ове врсте уз демонстрацију њихових слика. Након тога, ученици су цртали и бојили омиљене ликове диносауруса, а неки од њих су понели и своје диносаурусе играчке.У част Дана толеранције, координатор Центра „Дуга“ је на крају ликовне радионице деци поделила слаткише.

Сви радови учесника радионице су изложени на паноу у холу школе. Поред ликовних радова деце млађих разреда, поводом Дана толеранције изложен је и заједнички рад ученика седмог разреда са часова грађанског васпитања код наставнице Верице Гојковић.

Cлике погледајте у ГАЛЕРИЈИ