03.2.2020.

ПРОЈЕКТНА НАСТАВА У III2

У оквиру пројектне наставе: „Времеплов – Римско царство“, ученици су током октобра и новембра истраживали о прошлости нашег народа у римско доба.

На часу природе и друштва „Мој крај у време Римског царства“, 14.11.2019. од прикупљеног материјала су по групама направили одељењске паное:

1 група: ЖИВОТ У РИМСКОМ ЦАРСТВУ

2 група: РИМСКИ БРОЈЕВИ ОКО НАС

3 група: РИМСКИ ВЛАДАРИ ИЗ СРБИЈЕ

4 група: РИМСКИ ГРАДОВИ У СРБИЈИ

На часу математике 15.11.2019. у оквиру утврђивања наставне јединице „Римске цифре“ ученици су припремили пригодне костиме према асоцијацији на живот и обичаје у римско доба и драматизовали текст „Римске цифре“. Потом су читали интерактивну књигу „Историјска потрага – Трка кроз Рим“, Тimoti Napman, Издавачке куће „Вулкан“ и лежећи као на триклинији на раскошним гозбама, служили се воћем и тако вратили у далеку прошлост.

Овом угледном часу присуствовала је директорка, Јасмина Филиповић и представник одељењског Савета родитеља, Загорка Кубуровић.