06.4.2020.

УПЛАШИЛИ СМО КОРОНУ

Тема забавног ЧОС-а прошле, треће недеље ванредног стања, била је израда маски са мотом: Уплаши корону! Деци је досадило да слушају разне страшне приче о вирусу, па су кренули у акцију да уплаше то мало, невидљиво и опасно створење. Нека деца су урадиламаске за лице, за које верују да могу својим страшним војничким изгледом да уплаше вирус. Неки су одлучили да се бране лепотом и стрпљењем, као Олга из IV-4: „Лептир ... од ларве до прелепог лептира треба само мало времена и стрпљења ...Будимо стрпљиви ...и проћи ће.“

Страшна Лолина маска стигла је из одељења III-5, док су остале маске послали другари из одељења IV-4, заједно са маском званом Лимунко, њихове учитељице Бојане.

Позивамо и остале ученике да нам се придруже, јер смо конкурс за израду страшних маски продужили и на ову недељу. Подсећамо и старије ученике,а и све оне који то желе, да имају прилику да направе постере, мини билборде, са идејама како ће своје поруке „стоп корони“ и поруке подршке и охрабрења, пренети својим другарима и одраслима, кроз слику и реч. Знамо да је ваша машта невероватна и неисцрпна, па се већ унапред радујемо вашим радовима.

Молимо вас да своје ликовне радове окачите на платформу да би могли да их виде и ваши другари. Можда ће још неко дете добити идеју да направи неку своју маску или постер.

Молимо вас да маске и постереобавезно сачувате, јер ћемо правити изложбу ваших радова по повратку у школу на тему: Наша „Соња“ у време коронеили како већ будете желели.

И на крају поздрав: Видимо се у „Соњи“ пре краја школске године!