15.6.2020.

УМЕМ ДА НАПРАВИМ

У току извођења наставе на даљину било је ученика који су редовно завршавали своје школске обавезе. Тада су схватили да имају пуно слободног времена. Неки су писали песме, неки су цртали. Неки су научили да праве колаче и да их украшавају. Неки су радили у башти. Неки су правили разне предмете, користећи алат. Неки су научили да поправљају бицикл и да надувавају гуме. Неки су заволели живот и рад на селу, вожњу трактором, итд. Када би нешто направили сами или у друштву са одраслима, били би поносни на себе, а наравно и њихови ближњи на њих.

Свака врста рада је корисна за децу. Немојте деци ускраћивати могућност да осмишљавају, планирају и да праве нешто сами! Никад се не зна шта може из једне идеје да настане. То смо научили од наших великих научника Пупина и Тесле, зар не?

Ученици II/2 имали су задатак да направе неки употребни предмет од неког већ искоришћеног предмета. То је такође, нека врста рециклаже. Неке од предмета чуваће и користити их баш зато што су их сами направили.

Драга децо, направите и ви нешто за време летњег распуста!

Галерију слика можете погледати на следећем линку:Умем да направим