16.06.2021.

СВЕТСКИ ДАН ДЕТЕТА

Поводом обележавања годишњице усвајања Конвенције о правима детета, с децом смо разговарали о њиховим правима и обавезама. Разговарали смо и о утицају КОВИД ̶ а на њихове животе; поделили су своје идеје како се ствари могу другачије радити. Светски дан деце промовише међусобну интеракцију и разумевање међу децом и добробит деце у свету. Стога смо организовали пригодне активности као што су заједничка дружења, како би се деца боље упознала, цртање и писање порука другарима и играње у школском дворишту. Овај дан треба да служи томе да се свако друштво подсети на одговорност коју има према деци.

Овим поводом добили смо позив од телевизијске куће Студио Б да гостујемо у емисији „Београде, добар дан”. Из наше школе је гостовала руководилац Дечјег савеза учитељица Катарина Матић, а из Основне школе „Горња Варош” директор Илија Мировић. Део емисије можете погледати на линку испод.

Београде, добар дан