29.02.2024.

УПОЗНАЛИ СМО ДОМОВИНУ НАШЕ МИРОСЛАВЕ

14.октобра 2022. године у наше одељење уписана је Мирослава Бурлакова, девојчица из руског града Липецк. Мира (Мирославин надимак) је врло брзо научила језик и постала омиљени члан нашег одељења.

14. фебруара ове године, Мирин тата, Јевгениј је одржао предавање у одељењу III/1. Тата Јевгениј је по занимању наставник географије па је на прикладан начин представио државу Русију: положај, природне одлике, знаменитости, обичаје и систем школовања. Деца су била збуњена чињеницом да им је строжија дисциплина у школи и да имају много више домаћег него ми.

На крају послужени смо руским слаткишима и чајем који се у Русији пије неколико пута дневно, а код нас само када смо болесни

Овом приликом захваљујемо се Мирином тати на издвојеном времену и пажњи коју нам је посветио.