05.03.2024.

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА РОЗЕ МАЈИЦА

Као и прошле године и ове обележили смо Међународни дан борбе против вршњачког насиља.

У среду 28.2.2024. године учитељи и ученици трећих и четвртих разреда симболично су обукли беле и розе мајице у знак борбе и подршке против насиља.

Учитељи су са ученицима разговарали о овој важној теми и писали асертивне поруке у знак подршке свој деци која су некада доживела насиље. Такође, посветили су време песмама и поучним причама о овој теми.

Обележавање овог дана има за циљ промовисање толеранције, емпатије, поштовања различитости, развијања сарадње и оснаживање за ненасилно решавање конфликата. У том циљу педагог школе је са вршњачким медијаторима свих одељења трећих и четвртих разреда на радионицама разговарала о томе: како препознати насиље, како решити кофликт ненасилним путем, као и како неговати пријатељство. Обележавајући овај датум, ђаци су након тога писали поруке на симболичним розе мајицама које су изложили на школски пано у холу школе.

Психолог је реализовала радионице са ученицима старијих разреда: 6-1 и 5-2. Ученици и ових одељења су учествовали у писасњу асертивних порука које су изложење у холу школе.

У прилогу је видео ученика издвојених одељења наше школе, 2-5 , 4-2 и 4-4 и младих шахиста наше школе који показује да постоји пуно начина да се каже НЕ насиљу. Колико је ова тема важна показали смо једним заједничким одмором у розе и белим мајицама свих ученика четвртог и трећег разреда

Јелена Јовић, педагог