Упис првака

Упис првака за школску 2020/2021. годину

Обзиром да је Министартство просвете, науке и технолошког развоја ограничило број деце у једном разреду на 30-торо, родитељи који уписују прво дете а не станују на реону школе, биће позвани после 01.05.2021. ако за то буде могућности.

Реон школе је у прилогу.

РЕОН ШКОЛЕ

Уписно подручје Основне школе "Соња Маринковић"

1. АЛАСКА

2. ФИЛИПА ВИШЊИЋА

3. КАРЛОВАЧКА

4. ЛАЗЕ ЈОВАНОВИЋА – ПОРЦИЈЕ (бивша Милоша Мамића)

5. ТРШЋАНСКА

6. ПРИЗРЕНСКА

7. МОСТАРСКА

8. ДЕСНА ОБАЛА ДУНАВА до ул. Бранко Пешић

9. ЗАДУЖБИНСКА

10. КРАГУЈЕВАЧКА

11. УГРИНОВАЧКА део од Сарајевске до ул. Бранко Пешић

12. РАДА КОНЧАРА од Дома здравља „Земун“ до Угриновачке

13. ШИЛЕРОВА од Дома здравља „Земун“ до Угриновачке

14. БОСАНСКА од бр. 15 и 22 до Угриновачке

15. САВА БУРИЋА бројеви 1,3.5,2,8,12

16. ДРАГАНА РАКИЋА од Угриновачке до раскрснице са ул. Сава Бурића

17. УЖИЧКА

18. САРАЈЕВСКА

19. КОВАЧА ЈОВАНА ПЕТРОВИЋА (бивша Каштеланска) до раскрснице са ул. Бранка Пешића

20. ПРЕГЕРЕВИЦА део од ул. Мушицког до ул. Бранка Пешића

21. МУШИЦКОГ

22. ЦАРА ДУШАНА део од ул. Мушицког до ул. Бранка Пешића

Поштовани родитељи,

Инструкције за упис првака су:

Одабир основне школе

Деца се уписују у школу по територијалном принципу, али постоји могућност да родитељ изабере и другу школу.

Школа је дужна да упише свако дете са подручја школе. Школа може да упише и дете са подручја друге школе, на молбу родитеља, у складу са могућностима школе.

Родитељ, односно старатељ може да изабере основну школу у коју ће да упише дете подношењем молбе изабраној школи најкасније до 1 фебруара текуће календарске године у којој се врши упис.

Почев од 01.априла на Порталу е-управа биће доступна услуга Исказивање заинтересованости за упис у школу. У вези коришћења те услуге, у прилогу достављамо упутство МПН Школске управе.

Уписни период

Упис у први разред траје од 01.04. до 31.05.

Сходно упутству Школске управе, молимо вас да пријављујете децу само ако вам је пребивалиште у реону школе..

Молимо родитеље који су поднели молбе за упис у року тј. до 31.01.2021, да не аплицирају за ову услугу на Порталу е-управе док их не контактирамо.

Испитивање детета уписаног у школу

Испитивање детета, узраста од шест до седам и по година, врши психолог на матерњем језику детета, применом стандардних поступака и инструмената, препоручених од надлежног завода, односно овлашћене стручне организације.

Заказивање термина за испитивање детета се обавља такође путем Портала е-управа.

Упутство школске управе за заказивање термина за упис и тестирање детета

Поделите ову стану: