Упис у средње школе

РАСПОРЕД ПРИПРЕМНЕ НАСТАВЕ ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА ШКОЛСКА 2020/21. ГОДИНА:

Распоред припремне наставе за ученике осмог разреда можете погледати овде:

Распоред припремне наставе за ученике осмог разреда 2020/21.

РЕШЕЊА ТЕСТОВА СА ЗАВРШНИХ ИСПИТА 2020 ГОДИНЕ:

Решења тестова - упутства за прегледање из српског језика, математике, као и комбиновани тест можете погледати овде:

СРПСКИ ЈЕЗИК
МАТЕМАТИКА
КОМБИНОВАНИ ТЕСТ

Календаром активности за спровођење завршног испита за школску 2019/20. и уписа ученика у средњу школу 2020/21. погледајте ОВДЕ.

ЕВИДЕНЦИЈА О УПИСУ УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ И ЗАШТИТА ПОДАТАКА О ЛИЧНОСТИ

Подаци се не износе из Републике Србије и похрањују се и чувају код провајдера чији су сервери у Републици Србији.

Ученици могу извршити увид у централну базу података путем званичног сајта Министарства просвете и науке www.upis.mpn.gov.rs посвећеног упису у средње школе, уносом своје идентификационе шифре.

Изузев званичног техничког сајта, строго је забрањено објављивање података из евиденције о ученицима на другим сајтовима као што су школски сајтови, локални технички сајтови и остали, било да су рестриктивног приступа (са логовањем) било да су отвореног приступа.

Увид у податке за ученике поједине школе може се извршити само у тој школи, у посебној просторији у коју је приступ дозвољен само ученицима, њиховим родитељима, односно старатељима и лицима овлашћеним за спровођење и организацију испита.

Више информација о упису може се добити у Конкурсу који је објавио “ПРОСВЕТНИ ПРЕГЛЕД”, а евентуалне допуне конкурса ће бити на сајту www.mpn.gov.rs и у “ПРОСВЕТНОМ ПРЕГЛЕДУ”.

* За упис у гимназију није потребно лекарско уверење.

* За грађевинску школу, као и за возаче лекарско уверење се може добити у Медицини рада у Николаја Островског, тако да ти ученици тамо добијају инструкције за уплату лекарског уверења и ово не плаћају. Ученици који немају картон у Дому здравља Земун иду по лекарско уверење у установу у којој су се и до сада лечили.

Mодел уплатнице за лекарско уверење
Упутство за ученике и родитеље

Погледајте презентацију УПИС У СРЕДЊУ ШКОЛУ У ШКОЛСКОЈ 2020/21. ГОДИНИ

Поделите ову стану: