Упис у средње школе

Овогодишње пробне тестове из српског језика, математике, као и комбиновани тест можете погледати овде:

СРПСКИ ЈЕЗИК
МАТЕМАТИКА
КОМБИНОВАНИ ТЕСТ

СРПСКИ ЈЕЗИК - упутство за прегледање
МАТЕМАТИКА - упутство за прегледање
КОМБИНОВАНИ ТЕСТ - упутство за прегледање

Календар активности за спровођење завршног испита за школску 2016/17. и уписа ученика у средњу школу 2016/17 погледајте ОВДЕ.

ЕВИДЕНЦИЈА О УПИСУ УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ И ЗАШТИТА ПОДАТАКА О ЛИЧНОСТИ

Подаци се не износе из Републике Србије и похрањују се и чувају код провајдера чији су сервери у Републици Србији.

Ученици могу извршити увид у централну базу података путем званичног сајта Министарства просвете и науке www.upis.mpn.gov.rs посвећеног упису у средње школе, уносом своје идентификационе шифре.

Изузев званичног техничког сајта, строго је забрањено објављивање података из евиденције о ученицима на другим сајтовима као што су школски сајтови, локални технички сајтови и остали, било да су рестриктивног приступа (са логовањем) било да су отвореног приступа.

Увид у податке за ученике поједине школе може се извршити само у тој школи, у посебној просторији у коју је приступ дозвољен само ученицима, њиховим родитељима, односно старатељима и лицима овлашћеним за спровођење и организацију испита.

Више информација о упису може се добити у Конкурсу који је објавио “ПРОСВЕТНИ ПРЕГЛЕД”, а евентуалне допуне конкурса ће бити на сајту www.mpn.gov.rs и у “ПРОСВЕТНОМ ПРЕГЛЕДУ”.

Упутство за ученике
Упутство за родитеље (старатеље)

Погледајте презентацију УПИС У СРЕДЊУ ШКОЛУ у шк. 2017/18. години

Поделите ову стану: